دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه‌ها در بین قسمت‌های مختلف یک خانه برای خانم‌های خانه‌دار، مهم‌ترین قسمت خانه هستند. زیرا کدبانوی خانه زمان زیادی از وقتش را در.آنجا می‌گذراند و دلش می‌خواهد برای چیدمان آن و خرید وسیله برای دکوراسیون آن سنگ تمام بگذارد.
خرید وسیله‌ی مناسب برای آشپزخانه و چیدمان آن اهمیت ویژه‌ای در ایجاد یک دکوراسیون منحصربفرد و جذاب دارد. هر کسی با توجه به سلیقه شخصی خودش می‌تواند تم خاص خودش را داشته باشد.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه با تم زرد

دکوراسیون آشپزخانه با تم آبی​

دکوراسیون آشپزخانه با تم آبی

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

در اولین گام شما باید سبک کلی و غالب آشپزخانه را تعیین کنید و پس از آن ادامه کار را انجام دهید. بعد از اینکه سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما مشخص شد باید کابینت‌ها را متناسب با آن خریداری کنید.
حالا نوبت ظرف‌ها و وسایل مورد نیاز آشپزخانه و میز ناهارخوری است. که باید خریداری شود و در سر جای خود گذاشته شوند.و چیدمان این وسایل اهمیت ویژه‌ای دارد چون باید علاوه بر این که وسایل مورد نیاز دم‌دست شما باشند تا آشپزی و پذیرایی به راحتی انجام شود. لازم است که زیبایی و نظم آشپزخانه کاملا رعایت شود تا با حجم وسیله‌های زیادی که در این قسمت وجود دارد نامنظمی در این قسمت دیده نشود. زیرا در آشپزخانه‌ها نامنظم بودن وسایل باعث می‌شود که خانه هم به صورت نامنظم مشاهده شود.مخصوصاً آشپزخانه‌های امروزی که معمولاً اپن ساخته می‌شود.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه مدرن

برای داشتن یک آشپزخانه مدرن باید نکات مختلفی را مد نظر قرار دهید. اولین چیزی که در این قسمت باید به آن توجه داشته باشید، داشتن یک ظاهر ساده و خلوت در فضای کلی خانه است. و باید فضا به نحوی چیده شده باشد که هر وسیله‌ای در سر جای خود قرار داشته باشد و تا جایی که ممکن است روی کانتر و جزیره آشپزخانه و بر روی کابینت ها و غیره از قرار دادن وسایل اضافه خودداری کنید. علاوه بر آن بهتر است از رنگ‌هایی در چیدمان دکوراسیون آشپزخانه مدرن استفاده کنید که در فضای منزل حس هیجان ایجاد نشود و با نگاه کردن به آن احساس آرامش داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه

برای چیدمان آشپزخانه، کابینت‌ها که با توجه به شکل و معماری خانه در سر جایگاه مشخص خود قرار می‌گیرند. وظیفه شما چیدن وسایل در داخل آشپزخانه و در داخل کابینت‌ها و قرار دادن وسیله‌های کاربردی‌تر در روی کابینت‌ها می‌باشد. برای این منظور بهتر است وسیله‌های سنگین‌تر و بلورها را در کابینت‌های پایینی قرار دهید. و وسایل سبک‌تر را در کابینت‌های بالایی بگذارید و وسیله‌ای که کاربرد بیشتری در پخت و پز دارند. همچنین وسایل پذیرایی را در جلوی دست قرار دهید تا برای پذیرایی و استفاده روزمره دچار مشکل نشوید. بر روی کابینت‌ها هم چاقوها و کاردهای پرکاربرد و همچنین سماور و غیره را قرار دهید و بهتر است از تراکم وسایل در یک نقطه بخصوص جلوگیری کنید زیرا زیبایی فضا گرفته می‌شود.

دکوراسیون آشپزخانه

جزیره آشپزخانه

اخیراً خیلی از آشپزخانه‌ها دارای جزیره آشپزخانه یا همان کانتر آشپزخانه می‌باشند. که یک فضای مشخصی در وسط آشپزخانه می‌باشد که دور و اطراف آن خالی است و به راحتی می‌توانید در آن تردد کنید. روی جزیره آشپزخانه معمولاً یا خالی می‌باشد و یا یک قسمتی برای ظرفشویی قرار می‌دهند. در زیر آن جایگاهی برای گذاشتن وسایل وجود دارد. جزیره آشپزخانه می‌تواند با توجه به نوع دکوراسیون منزل شما کاملاً متفاوت باشد.

آشپزخانه مدرن

دیزاین آشپزخانه

برای اینکه دیزاین آشپزخانه شما به بهترین نحو انجام شود باید هر وسیله‌‌ای در سر جای خود قرار گیرد و چیدمان آشپزخانه به صورت اصولی انجام شده باشد.  اگر قصد دارید از گلدان‌ها و وسایل تزیینی در آشپزخانه استفاده کنید بهتر است در این کار افراط نکنید، زیرا فضای آشپزخانه به خودی خود یکی از قسمت‌های پر وسیله در خانه است که تعداد زیادی از وسایل در آن قرار دارند و قرار دادن وسایل بیش از ظرفیت می‌تواند ظاهر آن را از زیبایی دور کند‌.

دکوراسیون آشپزخانه

تزئین آشپزخانه

برای تزئین آشپزخانه می‌توانید از یک یا دو گلدان طبیعی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از یک سری مگنت‌ها بر روی وسایل مختلف استفاده کنید. ولی همانطور که گفتیم بهتر است فضای آشپزخانه خیلی شلوغ نشود و برای روی میز ناهارخوری هم می‌توانید از رانر به همراه یک گلدان کوچک یا یک مجسمه و ظرف تزئینی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز