نحوه تعمیر نمایشگر تلویزیون

نمایشگر تلویزیون

نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک

نمایشگر تلویزیون

اگر صفحه نمایشگر LCD/LED شما خراب و خطوط عمودی، نقاط یا ترکهایی روی آن دیده می‌شود، این صفحه نکاتی را برای تعمیر آن ارائه می‌دهد. بسیاری از تلویزیون‌های امروزی(پلاسما، LCD، LED) بزرگ و ظریف هستند. اگر تلویزیون صفحه تخت بزرگ شما به دیوار وصل نیست، احتمال افتادن یا ترک خوردن آن زیاد است. اگر تلویزیون صفحه تخت LCD بیافتد، احتمالا به صفحه آن ضربه وارده شده است. در ادامه روشهایی برای تعمیر آن بدون خرید تلویزیون جدید ارائه می‌شود.

نمایشگر تلویزیون

اگر نمایشگر تلویزیون شما نشکسته اما مشکلی بر روی آن دیده می‌شود، برای گارانتی پیش سازنده تلویزیون ببرید. اگر نمایشگر تلویزیون شما دارای نقاط، خطوط عمودی، لکه‌های کوچک، پیکسل‌های نور غیرعادی، سایه یا مسائل مربوط به رنگ باشد، می‌توانید از گارانتی استفاده کنید. اگر تلویزیون صفحه تخت شما دارای خطوط عمودی زیادی بوده، نیمی از نمایشگر تیره شده، نمایشگر ترک و یا شکسته شده، احتمالا تعمیر می‌شود اما هزینه آن ممکن است بیشتر از خرید یک تلویزیون جدید باشد. اگر نمایشگر شما شکسته یا ترک خورده، شما می تواند نمایشگر، LCD، پلاسما یا قطعه LED را تعویض کنید. در برخی تلویزیونهای صفحه تخت، پنل شیشه‌ای بالای صفحه واقعی است. شما باید تشخیص دهید کدامیک شکسته قبل از آنکه قطعات را سفارش دهید.

نمایشگر تلویزیون

تعمیر تلویزیون صفحه تخت شکسته

اگر تصمیم به تعمیر تلویزیون صفحه تخت گرفته اید با مشکلاتی مواجه می شوید. در تلویزیونهای خراب، احتمالا نمایشگر ترک خورده، خطوط تصویر یا نقاط سیاهی بر روی صفحه دیده می شوند. اگر به صفحه نمایشگر، پلاسما، LCD یا LED آسیب نرسیده، احتمالا تلویزیون صفحه تخت تعمیر می شود منتها اگر بتوانید که قطعات ارزان را پیدا کنید. اگر نمایشگر تلویزیون شما به شدت ترک خورده و به پشت آن نیز آسیب رسیده، پس به LCD، LED یا پلاسما نیز آسیب وارد شده است. در اینصورت هزینه تعمیر آن بیشتر از خرید تلویزیون جدید می باشد.

 

برخی از نمایندگی‌های تعمیر تلویزیون پلاسما، LCD یا LED ممکن است نزدیک شما باشد تا بتوانند به سوالات شما پاسخ دهند. برخی از فروشگاه‌های تعمیرات صفحه تخت، نمایشگرهای خراب را تعمیر نمی‌کنند، زیرا ارزش هزینه کردن ندارند. بهرحال آنها قطعات داخلی مختلف تلویزیون را که ممکن است خراب شده باشند تعویض می‌کنند. این قطعات معیوب ممکن است باعث شده تا نمایشگر بدرستی نشان دهد.


اگر نمایشگر به صورت جدی خراب نشده، اما روشن نمی‌شود، گارانتی شما دیگر معتبر نیست، و باید کارهای دیگری انجام دهید. یک قطعه از تلویزیون صفحه تخت احتمالا معیوب شده است. بردهای مدار و سیم کشی سختی داخل پنل تخت وجود دارند. برخی از قطعات در تلویزیون LCD یا LED شامل منابع برق، بردهای t-con، خازن‌ها، مبدل‌ها، بردهای کنترل کننده، سنسورهای IR، ورودی‌های سیگنال و غیره می‌باشند.

 

فروشگاه های اینترنتی(دلداران)

 

یکی از بهترین مکانها برای خرید نمایشگرهای جایگزین تلویزیون، فروشگاه‌های اینترنتی‌ست. اگر تلویزیون معیوب شما به قطعاتی مانند بردهای مدار کنترل و سیم کشی نیاز دارد، قطعات مفید تلویزیونهای پلاسما، LCD و LED با قیمتهای خوب پیدا می‌شوند.


قطعات ارزان جایگزین برای تعمیر تلویزیون در دسترس هستند. برد اصلی، T-CON، درایور LED، یا برد ورودی سیگنال نیز موجود می‌باشند.

 

یکی از قطعات تلویزیون ممکن است معیوب شده بنابراین به نمایشگر آسیب رسانده و روشن نمی‌شود. باید بدانید که کدام قطعه معیوب شده که موجب آسیب رساندن به تلویزیون شده است. اینکار را می‌توانید انجام دهید، اما پیشنهاد می‌شود که اگر دانش کافی در استفاده از مولتی متر و یا تجربه تعمیر وسایل الکترونیکی را ندارید آنرا به فرد دیگری بسپارید. شما می‌توانید به مراکز تعمیرات رفتید و آنها مشکل را رفع نمایند. به آنها بگویید که کدام قطعه بخوبی کار نمی‌کند، یا باید مقداری پول پرداخت کنید و یا اینکه خودتان قطعه را خریده و تعویض کنید.

 

اگر تلویزیون شما قابل تعمیر نباشد، اکثر افراد بردهای مدار و قطعات را دور می‌اندازند. اجزای صوتی و تصویری تلویزیون معیوب شما ممکن است بکار آیند و مجددا استفاده شوند. این مورد پیشنهاد نمی‌شود، هرچند برخی از قطعات استفاده شده زیاد ارزش هزینه کردن را ندارند. اگر شما تصمیم می‌گیرید تا برخی قطعات را برداشته، می‌توانید آنها را در وب سایت‌های فروش کالای دست دوم بفروشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز